پرش به

برای استفاده از تمام امکانات انجمن باید عضو شوید.
اگر قبلا عضو شده اید باید وارد انجمن شوید.
عضویت ... ورودتصویر
* * * * * 1 رای

نتایج سال گذشته و اطلاعات کارنامه کارشناسی ارشد مهندسی عمران

مهندسي عمران کارشناسی ارشد کارشناسی ارشد مهندسي عمران کنکور و تحصیلات تکمیلی کارنامه

 • موضوع قفل شده این موضوع قفل شده است
بدون پاسخ

#1 مدیر انجمن

مدیر انجمن

  مدیر کل

 • مدیر کل
 • 143 ارسال
 • تاریخ عضویت :
  پنجشنبه ۱۷ مهر ۹۳
  • جنسیت:
   آقا
  • مقطع تحصیلی:
   لیسانس
  • رشته تحصیلی::نفت

  ارسالی پنجشنبه ۱ آبان ۹۳

  تاثیر معدل در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی عمران

  معدل در آزمون كارشناسي ارشد به اندازه 20% در تعيين رتبه شما اثرگذار است و اين معدل با توجه به دانشگاه محل تحصيل در مقطع كارشناسي متفاوت است در ضريبی بين 1 تا 1/1 ضرب شده و معدل موثر نام گذاري مي گردد.

  علاوه بر این تاثیر معدل به صورت کمی، از لحاظ کیفی تاثیر معدل از دو جنبه بررسی می شود:

      - معدل برای رتبه های نه چندان خوب ، خیلی موثر نبوده ولی برای رتبه های خوب تاثیرگذار و سرنوشت ساز خواهد بود. زیرا در رتبه های خوب رقابت برای به دست آوردن یک کرسی دانشگاه بسیار نزدیک و فشرده می باشد.

      - معدل های بالاتر از 16.5 تاثیر مثبت قابل ملاحظه ای دارند، معدل های در حدود 14.5 تا 16.5 تاثیر چندان زیادی ندارند زیرا اکثر دانشجویان رتبه ای در این حدود دارند بنابراین تاثیر معدل برای این دسته از دانشجویان تقریبا خنثی می باشد و در نهایت معدل های زیر 14.5 تاثیر منفی زیادی دارند.

   

  علت تفاوت درصدها در آزمون های سال های مختلف

  هر سال آزمون كارشناسي ارشد با توجه به سطح دشواري و ساده بودن آن براي رتبه هاي مختلف ميانگين درصدهاي مختلف را رقم مي­زند.

  به همین منظور ممکن است یک سال دانشجویی با میانگین درصد 38 رتبه حدود 100 به دست آورد ولی در آزمون دیگری با میانگین درصد 33 این رتبه به دست بیاید.

  بنابراین متوجه می شوید چیزی که تعیین کننده می باشد رتبه نیست بلکه رتبه شما در برابر رتبه دیگر دانشجویان می باشد به همین منظور مسئله تراز به كمك می کند تا تاثیر سادگی یا دشواری آزمون از بین برود. زیرا در تراز درصدهای بهترین فرد با درصدهای شما مقایسه می شود.

  ماكزيمم تراز هر فرد 10000 مي­باشد كه 80% آن مربوط به ميانگين دروس در آزمون و 20% آن مربوط به معدل است.

  البته یافتن تراز کار شما نیست زیرا باید درصد خام تمام افراد در دسترس باشد.

   

  نمونه کارنامه آزمون کارشناسی ارشد مهندسی عمران

  تجربه نشان داده است که با مقایسه آزمون هر سال با آزمون سال های گذشته و با مقایسه نتایج قبلی با درصدهای آزمون برگزار شده، می توان تخمین مناسبی از رتبه بدست آورد.

  البته لازمه این امر، استفاده از تجربه مشاوران و اساتید با سابقه می باشد.  بنابراین در این بخش نمونه ای از نتایج متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد مهندسی عمران در سال 1391 نشان داده شده است.

   

  civil-uni1.png

   


  • مدیر انجمن این پست را پسندیده است  همچنین به مهندسي عمران, کارشناسی ارشد, کارشناسی ارشد مهندسي عمران, کنکور و تحصیلات تکمیلی, کارنامه نیز برچسب خورده است

  1 کاربر در حال خواندن این موضوع است

  0 کاربر، 1 مهمان و 0 عضو مخفی