پرش به

برای استفاده از تمام امکانات انجمن باید عضو شوید.
اگر قبلا عضو شده اید باید وارد انجمن شوید.
عضویت ... ورودتصویر
* * * * * 1 رای

معرفی کارشناسی ارشد مهندسی عمران

مهندسی عمران کارشناسی ارشد کارشناسی ارشد مهندسی عمران کنکور و تحصیلات تکمیلی

 • موضوع قفل شده این موضوع قفل شده است
بدون پاسخ

#1 مدیر انجمن

مدیر انجمن

  مدیر کل

 • مدیر کل
 • 143 ارسال
 • تاریخ عضویت :
  پنجشنبه ۱۷ مهر ۹۳
  • جنسیت:
   آقا
  • مقطع تحصیلی:
   لیسانس
  • رشته تحصیلی::نفت

  ارسالی پنجشنبه ۱ آبان ۹۳

   کلیات رشته مهندسی عمران

  مهندسی عمران یکی از رشته های زیر مجموعه فنی و مهندسی می باشد که مهندسین عمران در این رشته صرف نظر از گرایش های خود، در سه حوزه کاری مجزا به فعالیت می پردازند.

  در ابتدای امر در بخش طراحی مهندسین متخصص طراحی یک طرح را برعهده می گیرند که انجام کار در این بخش به عهده مهندسین مشاور می باشد.

  مرحله بعدی اجرای پروژه طراحی شده است. این مرحله از حساسیتی به اندازه مرحله طراحی برخوردار است زیرا اگر پروژه ای خوب طراحی شود ولی اجرای خوبی نداشته باشد نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت و تمام تلاش مهندسین در بخش طراحی به هدر می رود.

  مهندسینی که مایل به کار در این حیطه می باشند باید دارای روابط عمومی بالا و قدرت مدیریت بیشتری باشند.

  بخش نهایی در این زنجیره، کارفرما است که وظیفه نظارت بر حسن انجام کار در دو بخش طراحی و اجرا را بر عهده دارد. 

  رشته مهندسی عمران دارای 12 گرایش مختلف می باشد، بنابراین می توان گفت رشته مهندسی عمران طیف وسیعی از تخصص ها را در بر می گیرد.

   

  ظرفیت کلی دانشگاه ها در سال گذشته

  در جدول زیر تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی عمران هر گرایش به تفکیک روزانه، شبانه، پیام نور و غیر انتفاعی نشان داده شده است. با توجه به اینکه آزمون ورودی برای تمام گرایش ها یکسان می باشد. می توان ظرفیت پذیرش هر رشته را به عنوان ملاکی برای انتخاب گرایش مد نظر قرار داد.

   

  civil-uni6.png

   

  وضعیت ادامه تحصیل (در داخل کشور و خارج از کشور)

  دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) در دوران تحصیل عموما به جنبه‌های نظری و پژوهشی می پردازند و علاوه بر افزایش مراتب علمی، توانایی خود را از طریق تحقیق و پژوهش در یک مورد تخصصی تر، ارتقا می دهند.

  در خصوص کلیه گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی عمران می توان گفت امکان ادامه تحصیل در داخل و خارج کشور در مقطع دکترا وجود داشته و میسر است.

  البته پذیرش خارج کشور در برخی گرایش های کارشناسی ارشد عمران مانند مهندسی محیط زیست، حمل و نقل، ترافیک و منابع آب نسبت به سایر گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی عمران بیشتر است. چرا که به علت نو بودن این گرایش ها و ارتباط تنگاتنگ آنها با پیشرفت های جوامع شهری، امکان کار بر موضوعات پژوهشی و تحقیقاتی بیشتری وجود دارد. در حالیکه گرایش های سازه، زلزله، خاک و پی و راه در داخل کشور بسیار مورد توجه بوده و پروژه های تحقیقاتی زیادی برای آنها تعریف شده است. 

  البته پس از کسب اطلاعات در خصوص گرایش های کارشناسی ارشد عمران در نهایت، علاقه داوطلب بر تمام جوانب ارجح بوده و باید بر اساس آن انتخاب مناسبی داشته باشید.


  • مدیر انجمن این پست را پسندیده است  همچنین به مهندسی عمران, کارشناسی ارشد, کارشناسی ارشد مهندسی عمران, کنکور و تحصیلات تکمیلی نیز برچسب خورده است

  1 کاربر در حال خواندن این موضوع است

  0 کاربر، 1 مهمان و 0 عضو مخفی